Vzor americkej vlajky na pozadie

BABA YAGA – časť 1.

Prvá a jediná. Áno podarilo sa nám vytvoriť prvú filmovú repliku BABA YAGA z filmu JOHN WICK 1 a 2 mimo územia USA. A mnohí fanúšikovia i znalci dávajú za pravdu, že sa nám projekt podaril. Základom projektu bol Ford Mustang MACH 1 Fastback z roku 1969.

NA ZAČIATKU BOLO SLOVO

Každý chce mať také auto. Ak je reč o Mustangu MACH 1 z roku 1969 je medzi verejnosťou, ale i odborníkmi považovaný za jedno z najväčším sexepílom spomedzi amerík. My sme našu MACH 1 doviezli v roku 2020. A budeme úprimní. Vôbec sme ju nekupovali za účelom, že s nej raz bude BABA YAGA, ale potom prišlo to slovo a celý projekt sa dal do pohybu.

Pôvodná podoba BABA YAGA

IDEME DO TOHO

Už z fotiek je jasné, že naša voľba bola dobrá. Auto bolo v dobrej kondícii… aspoň na prvý pohľad. Nevyhlo sa šikovným rukám Karola, ktorý vie ako skrotiť hrdzu, preliačiny, či nedostatky predchádzajúcich majstrov, ktoré sa snažili maskovať nedostatky karosérie. Komplexné odstrojenie karosérie trvalo zhruba týždeň. Vždy je nutné rozdeliť diely, ktoré sa vrátia na auto a určiť, ktoré diely sa musia objednať nové. Zoradiť, spísať a dobre uložiť. Znie to ľahko, ale keď máte rozrobené dva či tri projekty, je miesta naozaj niekedy málo.

reklama

ESHOP GARAGE 42

Po kompletnom odstrojení karosérie, zoradení a spísaní dielov. Nasledovala detoxikácia skeleta auta. Komplexné opieskovanie ukázalo všetky skryté nedostatky karosérie. Nebola to síce hrôza, na akú sme zvyknutý, ale Karolko mal práce dosť. Jeho klampiarsky a zváračský um je neprekonateľný. Nasledovalo napasovanie opieskovaných blatníkov, prednej a zadnej kapoty a hurá do lakovne k chalanom do Freecars v Trnave.

A ako to bolo ďalej? To sa dočítate v nasledujúcej časti.

Ubytovanie

Zábavná pyrotechnika