Vzor americkej vlajky na pozadie

Prehrieva sa vám motor? Nezúfajte, máme riešenie.

Nedávno sme riešili problémo prehrievania motora na Plymouth GTX. Aj po pridaní prídavného chladenia sa motor po necelých 15 minútach dostal na kritickú hodnotu teploty motora a hrozilo jeho poškodenie. Musíme ešte podotknúť, že auto bolo kompletne zrekonštruované vrátane motora i keď nebol kompletne otvorený. Pôvodný majiteľ nás ubezpečoval o jeho nedávnej generálke. Auto slúžilo dobre niekoľko mesiacov, no zrejme avizovaná generálka motora nebola urobená poriadne ako sa patrilo.

Odteraz už GTX nemá problémy s prehrievaním motora.

PRODUKTY EVANS COOLANT ZAKÚPITE V NAŠOM ESHOPE.

Čo teraz? Máme motor vytiahnuť, rozobrať a riskovať tak, že krásne zrenovované GTX poškodíme pri manipulácii s motorom? Pri pátraní po internete sme natrafili na množstvo riešení, ale ani jedno nebolo presne to čo by našinec bol ochotný zrealizovať. Avšak, jedno riešenie sa nám naskytlo. Vymeniť pôvodnú chladiacu kvapalinu za niečo čo sa vymyká bežným názorom. Výrobca EVANS COOLANT na svojich stránkach avizoval, že jeho bezvodné chladiace kvapaliny, nielenže odstránia tlaky v chladiacom systéme, ale dokonca zamedzia prehrievaniu motora, chránia pred koróziou a šetria pohonné hmoty lepším odvedením prebytočného tepla.

Vy sa chladíte klímou, ale čo váš motor?

No povedzte, verili by ste tomu? Nemali sme čo riskovať. Motor bol už aj tak jednou nohou na ceste na generálnu opravu, alebo skúsiť niečo nepoznané. Slovo dalo slovo a vrhli sme sa na to. Vypustili sme kompletne pôvodnú chladiacu kvapalinu. Prepláchli motor prípravkom PREP FLUID od EVANS COOLANT a po preverení celého chladiaceho systému vrátane hadíc, sme do sústavy naliali prípravok EVANS COOLANT v potrebnom množstve. A výsledok?

PRODUKTY EVANS COOLANT ZAKÚPITE V NAŠOM ESHOPE.

Nulový tlak v chladiacom systéme, ŽIADNE prehrievanie a auto hneď na druhý deň absolvovalo cestu až do Švajčiarska. Samozrejme, bez akýchkoľvek známok prehriatia. Dokonca nebolo nutné pustiť ani prídavné chladenie, ktoré ako sme prirobili počas riešenia problému s prehriatím motora. Podotkneme, že auto absolvovalo celú cestu počas denných teplôt okolo 33°C.

Po tejto skúsenosti sme sa rozhodli bez rozdielu do každého nášho oldtimera aplikovať EVANS COOLANT. Výrobca má však vo svojom portfóliu kvapaliny aj pre moderné vozidlá, motorky ale i pre poľnohospodárske vozidlá. Dokonca sme nadviazali kontakt priamo s výrobcom a bol potešený našou skúsenosťou a ustanovil nás ambasádorom značky EVANS COOLANT pre Slovenskú a Maďarskú republiku.

Ak by ste mali podobný problém a chceli chrániť vaše auto aj počas extrémnych teplôt, neváhajte a kontaktujte nás na +421 902 268 178 prípadne na garage42@garage42.sk Radi vám pomôžeme a poradíme, prípadne vymeníme na vašom automobile chladiacu kvapalinu za EVANS COOLANT. Bude váš motor nielen chránený proti prehriatu, ale i proti korózii a naviac vám pomôže šetriť aj pohonné hmoty.

PRODUKTY EVANS COOLANT ZAKÚPITE V NAŠOM ESHOPE.