Vzor americkej vlajky na pozadie

BEŠTIA VELOCIRAPTOR 1000

Spoločnosť HENNESSEY (nie ta čo destiluje) oznámila dokončenie vývoja vylepšenia motoru pre Ford F-150 Raptor. Z pôvodných 700k vám výrobca pridá pod kapotu ešte jedno malé stádo, aby ste si mohli z pod kapoty vyhnať necelých 1000 koní.

Ak by ste bývali v USA, stačí vám vytočiť číslo. Jednoducho si dohodnúť termín a doviesť svojho 4×4 miláčika do dielne Hennessey. Ak však nemáte svojho Forda, nevadí. Veľmi radi vám predajú už modifikovaný VelociRaptor R s výkonom necelých 1000 koní. Základom zvýšeného výkonu bežne montovaného, sériového motora je väčší kompresor.

Niekto by sa mohol spýtať, či nestačí už pôvodných 700 koní s motorom 5.2L V8, rovnaký aký má nová Shelby GT500. Nám bežným smrteľníkom z Európy by to stačilo až až… Ale v USA, respektíve v Texase odkiaľ Hennessey pochádza to vidia inak. Okrem zvýšeného objemu kompresora z pôvodných 2.7L na 3.8L, výrobca avizuje aj modifikované vstrekovanie, vylepšené palivové potrubie a nový systém nasávania s vysokým prietokom. Hennessey očakáva, že vylepšenia zvýšia výkon Fordu Raptor V8 o 40 percent, na konečných 980k.

VelociRaptoR má však viac než len beštiálny motor. Hennessey vybavuje každú verziu jedinečnými prednými a zadnými nárazníkmi. K dispozícii je tiež LED svetelná lišta namontovaná vpredu, ktorá lepšie rozpozná malé autá v tme a zabráni ich náhodnému chrumkaniu. Štandardné 37-palcové terénne pneumatiky Raptor R zostávajú, ale teraz sú namontované na sade 20-palcových ráfikov navrhnutých spoločnosťou Hennessey. Celú škálu detailov a vylepšení výrobca uzatvára prepracovanou a výraznou grafikou.

Zdroj: Hennessey Performance