Vzor americkej vlajky na pozadie

Vynovený VW Atlas 2024

Trojradové SUV Atlas od Volkswagenu bolo osviežené už predtým. Debutoval pre modelový rok 2018 a v roku 2021 dostal ľahkú prestavbu, aby jeho vzhľad zladil s dvojradovým Atlas Cross Sport, ktorý sa pred modelovým rokom 2020 sklonil. Tentokrát však dizajnéri VW použili pri aktualizácii najväčšieho SUV spoločnosti oveľa ťažšiu ruku.

Atlas aj Atlas Cross Sport majú modernejší vzhľad s aktualizovanými mriežkami chladiča, svetlometmi v tvare písmena C a zadnými svetlami s plnou šírkou. Všetky modely okrem základných sa dodávajú s osvetleným predným logom VW a svetelnou lištou, ktorá sa tiahne cez hornú časť mriežky. Nové dizajny kolies – vo veľkostiach od 18 do 21 palcov – zdobia všetky štyri rohy SUV a bol pridaný väčší zadný spojler, ktorý pomáha Atlasu dodať štíhlejšiu líniu strechy.

Väčšie zmeny však čakajú vo vnútri, kde Volkswagen zlepšil zážitok z pasažierov pomocou krajších materiálov a viacerých komfortných prvkov. Prístrojová doska a stredová konzola sú potiahnuté umelou kožou a široké pruhy ozdobného plastového alebo dreveného obloženia siahajú až po výplne dverí. Do ponuky možností je pridaný nový systém ambientného osvetlenia vrátane chladne podsvietenej časti prístrojovej dosky.

Zatiaľ čo odchádzajúce modely boli k dispozícii buď s 235-koňovým preplňovaným štvorvalcom alebo 276-koňovým 3,6-litrovým V-6, 2024 Atlas a Atlas Cross Sport je možné mať len s jedným motorom: novým 2,0-litrovým preplňovaným turbodúchadlom s výkonom 269 k. štyri. Pohon predných kolies je stále štandardom a pohon všetkých kolies je voliteľný pri všetkých výbavách.

Zatiaľ čo EPA ešte nezvážila spotrebu paliva turbo štvorky, VW hovorí, že by sa mala zlepšiť oproti odchádzajúcemu modelu. Ťažná kapacita je nezmenená a Atlas je dimenzovaný na ťahanie až 5000 libier.

PARTNERI