Vzor americkej vlajky na pozadie

ŠKODA FABIA XE EVO RALLYCROS SUPERCAR

Litovský tím ESmotorsport debutoval v pretekoch na Majstrovstvách sveta v rallycrosse FIA ​​2019 v Lotyšsku. Samotný zakladateľ a majiteľ tímu Ernestas Staponkus, niekoľkonásobný víťaz litovských majstrovstiev v autokrose a rallycrosse, doviedol svoj tím na štvrté miesto v pretekoch majstrovstiev v roku 2019.

Séria majstrovstiev sveta v rallycrosse FIA ​​v súčasnosti pozostáva z 12 dvojdňových podujatí, ktoré sa jazdia na uzavretých okruhoch so zmiešaným terénom a povrchmi a extrémnymi podmienkami. Tím ESmotorsport, zadaný ako divoká karta, zajazdil na svojom novom superšportovom vozidle ŠKODA Fabia WRX EVO s výkonom 600 k z 0 na 60 mph za 1,9 s cez vyčerpávajúce a ťažké podmienky, aby dokončil preteky a sezónu 2019. Pretekár Rokas Baciuska začal šampionát pred odovzdaním Francoisovi Duvalovi v belgickom Spa, Kevinovi Abbringovi do pekla a Švédsku, kde Abbring skončil v oboch finále pôsobivo štvrtý a sezónu zakončil Matveyom Furzahkinom.

Evans Power Cool sa používa a schvaľuje v mnohých rôznych motoristických športoch a mnohými jazdcami vrátane dvojnásobného majstra Európy v rallycrosse Reinisa Nitišsa a jazdca katarskej rely a trojnásobného víťaza Rely Dakar Nassera Al-Attiyaha.

Evans Power Cool bojuje napríklad s problémami spojenými s vodou v motoroch; var, mrazenie, prehrievanie, detonácia, strata výkonu, korózia, erózia, kavitácia a potreba pravidelnej výmeny.

Pre majiteľa tímu Ernestasa Staponkusa a jeho tím je Evans Power Cool chladiacou kvapalinou už od roku 2013. Bolo preukázané, že Evansove chladiace kvapaliny dokážu udržiavať chladné motory a pomáhajú udržiavať konzistenciu a ochranu, ktoré sú potrebné na získanie majstrovstiev.