Vzor americkej vlajky na pozadie

Renovácia Lincoln Continental Convertible 1967

1967 Lincoln Continental  je  luxusná  vlajková loď  Ford Motor Company. Bol to posledný ročník, ktorý sa dal objednať ako 4-dverové cabrio. Zaujímavosť: JFK bol zavraždený v Lincoln Continental 1961.

Lakovňa, brúsenie a nové diely

Náš Continental bol vo výbornom stave ale roky sa na ňom podpísali hlavne na karosérie a Convertible streche. Preto sme sa ho 20. augusta 2018 rozhodli zrekonštruovať. Auto sme odstrojili z vonku aj zvnútra. Demontovali sme strechu a spravila sa drobná karosárska práca. Auto sa zdvihlo a ošetrili sme podvozok, na ktorom bola ešte pôvodná základná farba. Po skončení drobných opráv sme odviezli auto do lakovne. Chrómové diely sa poslali na renováciu. Po vyzdvihnutí auta z lakovne sme pokračovali výmenou výfukov a generálkou prednej a zadnej nápravy.

Štastný koniec a spokojní zberatelia

Keď boli práce na podvozku ukončené venovali sme sa originálnemu interiéru, ktorý bol krásne zachovalý. Lincoln dostal nový koberec a namontovali sme interiér. Na koniec sme si nechali strechu, ktorá sa celá repasovala a vymenili sme top. Strecha nás hodne rozcvičila pretože nechcela spolupracovať ale nakoniec sa všetko podarilo a funguje. Po montáži zrenovovaných chrómových dielov a všetkých líšt bolo luxusné auto konečne hotové. Renováciu sme ukončili 10. apríla 2019.