Vzor americkej vlajky na pozadie

CHLADNÝM AJ NA DAKARE

Trasa bola oznámená, zoznam súťažiacich odhalený a prebiehajú posledné prípravy na 36. ročník Rely Dakar, jedinečnú vytrvalostnú výzvu nabitú duchom dobrodružstva. Nekompromisné podmienky na Dakare predstavujú ultimátny test pre akýkoľvek motor nákladného auta, auta alebo motocykla. Udržiavanie chladných motorov v tomto type prostredia bolo vždy veľkým problémom mnohých pretekárskych tímov.

RallyRaid UK súťaží na Rally Dakar už 16 rokov a vo všetkých svojich autách, bicykloch a nákladných autách používajú bezvodé chladiace kvapaliny Evans na boj proti problémom s chladením motora. Účelovo formulovaná chladiaca kvapalina eliminuje všetky problémy spojené s vodou vrátane varu, mrazu, prehrievania, detonácie, straty výkonu a korózie. Evans nielenže odstraňuje horúce miesta motora, zlepšuje spaľovanie a maximalizuje BHP, ale tiež umožňuje chladiacemu systému bežať pri nižšom tlaku, čím sa znižuje namáhanie hadíc a iných komponentov motora.

KAMAZ Master Team používa Evans Coolants už niekoľko rokov, na Dakare 2013 zvíťazili na prvom, druhom a treťom mieste. Evans Powersports je oficiálnou chladiacou kvapalinou tímu Honda World MX Team a ide o voľbu pre mnohé ďalšie továrenské a nezávislé tímy.

AŽ 93% VÍŤAZNÝCH TÍMOV NA RALLY PODUJATIACH POUŽÍVA CHADIACE KVAPALINY EVANS.

Evansom chladený Chevrolet Fangio vyhral tohtoročnú motoristickú rely z Pekingu do Paríža. Dve ďalšie autá v prvej desiatke a ďalšie dve v prvej tridsiatke boli tiež chladené Evans Waterless Engine Coolants, všetky dokončili preteky bez problémov s prehrievaním.

Bude to najdlhší Dakar od prvého príchodu pretekov do Južnej Ameriky, celkovo pôjde o 9 000 kilometrov, z ktorých 5 000 budú rýchlostné skúšky. Očakáva sa, že 5. januára 2014 odštartuje približne 450 vozidiel z argentínskeho mesta Rosario v pretekoch, ktoré sľubujú, že to bude najdlhší, najvyšší a najťažší Dakar vôbec. Trasa povedie a zavedie do veľkolepej krajiny Salar d’Uyuni v Olivii a skončí v čílskom prístave Valparaiso.

Historické víťazstvo HONDA na Dakare 2020

Jazdec tímu Monster Energy Honda World Rally Team Rick Brabec zajazdil na svojom EVANSom chladenom továrenskom motocykli CRF540-Rally k historickému víťazstvu na Dakare 2020.

Rely Dakar je často označovaná za najťažšie podujatie na svete a predstavuje najvyššiu výzvu pre jazdcov, vodičov aj vozidlá. Tento rok jazdec Hondy Ricky Brabec sa zapísal do histórie tým, že sa stal prvým Američanom, ktorý vyhral Rely Dakar. Ricky zajazdil vynikajúce preteky a neprerušene viedol od tretej etapy až po záverečnú 12. etapu. To sa stalo ešte výnimočnejším, pretože to bolo prvé víťazstvo Honda Dakar za 31 rokov a prvé víťazstvo v tejto slávnej rally pre chladiace kvapaliny Evans.

Evans PowerSports je chladiacou kvapalinou Honda Racing Corporation od roku 2013 na majstrovstvách sveta v rely, motokrose a enduro. Bezvodé motorové chladivá Evans odstraňujú horúce miesta motora, zlepšujú spaľovanie a maximalizujú BHP, pričom umožňujú chladiacemu systému bežať s výrazne nižším vnútorným tlakom, čím sa znižuje namáhanie hadíc, tesnení a iných komponentov motora. Nižší tlak v chladiacom systéme a netoxicita Powersports tiež robí veci rýchlejšie a bezpečnejšie pre podporný tím v čase pretekov. To môže byť rozhodujúce pre udržanie najlepšieho výkonu motora v takých drsných a extrémnych podmienkach, ako sú preteky World Rally alebo majstrovstvá MXGP.