Vzor americkej vlajky na pozadie

Atribúty

Najazdené kilometre80000 km Objem motora7000 cm3 Výkon360 HP Typ motora429 Thunderjet FarbaLight Gold Rok výroby1969 PalivoBenzín Typ prevodovkyAutomatická

Dodatočné informácie

Mercury Marauder X100 je možno charakterizovať slovom JEDEN. A to z niekoľkých dôvodov. Ide o jeden z najväčších tzv. muscle car. Ide o jeden z najluxusnejší športový automobil 60. rokov minulého storočia. Bol jeden z posledných čo vzdorovali postupnému znižovaniu výkonov podľa EPI. Hodil pomyselnú rukavicu všetkým úradníkom a do svojho modelu Marauder X100 namontoval obrovský sedem litrový motor 429 Thunderjet, ktorý nahradil predošlí motor 390.

Značka Mercury patrila pod koncern Ford Motor Company a mnohý ju označovali ako Ford XL. Išlo v podstate o medzistupeň medzi lacnými automobilmi Ford a drahými autami Lincoln, ktoré taktiež patrili pod značku Ford. Najvýraznejším modelom z celej produkcie je práve model Mercury Marauder X100. Za jeho impozantnými rozmermi a prepychom nabitým interiérom je jeden zo synov, zakladateľa impéria Fordovcov. Nebol to nik iný ako známi Edsel Ford.

Zaujimavosťou našej X100-ky je jej jedinečnosť. Ide o jediný exemplár na území Slovenska a predpokladá sa, že i v rámci celej Európy sa vedia tieto auta zrátať na jednej ruke. Ide o naozaj zaujímavý, technický unikát, ktorým sa opäť môže naše občianske združenie pýšiť.

Páči sa Vám tento obsah? Podeľte sa o neho so svojimi priateľmi!